User Profile

Riley Ortega

Bio Statement Reklama w wynikach płatnych czy pozycjonowa­nie staje się dla firm głównym ogniwem generowania wejść potencjalnych klientów. Dzięki szczegółowemu monitorowaniu kampanii organizacje mogą obliczyć ile kosztowało pozyskanie nowego klienta lub wykonanie przez internautę określonej akcji (np. Model pobierania opłat za kliknięcie w reklamę to model coraz częściej wybierany przez wydawców stron internetowych, którzy wzorują się na sukcesie wyszukiwarki Google.

W wyszukiwarce Google ciężko znaleźć słowa kluczowe, dla których nie wyświetliłaby się chociaż jedna reklama. Przykładowo koszt miesięczny pozycjonowania frazy „nieruchomości wrocław” dla pierwszej dziesiątki naturalnych wyników w wyszukiwarce google wynosi około 200 zł. W dużym przybliżeniu może to dać ok. 5,000 potencjalnych wejść na stronę internetową w miesiącu. Ścisłe powiązanie wyszukiwarek z reklamą kontekstową sprawia, iż reklama serwisu może wyświetlić się na setkach tysięcy partnerskich witryn.

Samo posiadanie strony może przynieść mizerne korzyści, a nawet straty, jeśli ta nie będzie wspierana przez odpowiednią reklamę. Wzrastająca popularność sieci spowodowała, że internet stał się kolejnym kanałem, poprzez który specjaliści od reklamy mogli wprowadzać produkty na rynek. Ostatni typ kampanii jest związany z wykonaniem przez Internautów określonych akcji, czyli zadań zaplanowanych przez reklamodawców.

W tym celu wybiera się możliwie największą liczbę słów kluczowych, najczęściej tych mniej obleganych przez reklamodawców. Zaletą kampanii reklamowej jest: szybki efekt, możliwość wybrania obszaru reklamy oraz elastyczność w dopasowaniu budżetu i czasu wyświetlania komunikatu reklamowego dla Twoich klientów. Dzięki Reklamie Google Adwords wyświetlimy odnośnik do swojej strony w wynikach wyszukiwania Google, pokarzemy reklamę graficzną Twojej firmy na portalach partnerskich Google takich jak , , , a nawet zaprezentujemy Twój film video na platformie Youtube!

Autorka tej publikacji, Anastasia Holdren, jako jedna z niewielu na świecie posiada certyfikat Authorized AdWords Seminar Leader, dlatego możesz być pewien, że wiedza, którą przekazuje w tej książce, przybliży cię do sukcesu! Zrozumiesz, jak za pomocą elastycznych opcji ustalania stawek i mechanizmów śledzenia dostępnych na platformie AdWords i w narzędziach typu Google Analytics kontrolować koszty, mierzyć skuteczność reklam i obliczać zwrot z inwestycji na reklamę już po kilku godzinach od uruchomienia kampanii. Od ponad 3 lat zajmuje się prowadzeniem kampanii Google AdWords.

adwords lublin Return on advertising spend, czyli zwrot z nakładów na reklamę), który mówi nam jaki jest stosunek kosztów do przychodów z poszczególnych działań reklamowych, a także w kontekście określonych produktów w Twoim serwisie. W tym przypadku użytkownikowi, który odwiedził www.pomorskie.travel lub pojawiać się będą reklamy tych stron. Wiem, czym charakteryzuje się reklama w sieci reklamowej i jak stworzyć samodzielnie banery w kreatorze.

Odpowiadał za planowanie i realizację kampanii reklamowych, analizę efektywności i optymalizację działań marketingowych oraz pozycjonowanie serwisów techniką long tail Grupy Współautor badań i publikacji z zakresu SEM/Web Analytics. Ten dzień przygotowaliśmy specjalnie dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się skutecznie wykorzystywać wszystkie narzędzie reklamowe Google AdWords. Dziś Google to także reklama w sieci reklamowej (banery i inne formaty możliwe do emisji na tysiącach stronach, od i po niszowe blogi), na video (. YouTube), na telefonach komórkowych i tabletach czy w poczcie elektronicznej (Gmail).
google-adwords-data.png